• IV Miejski Konkurs Języka Angielskiego Time for English w kategorii klas 7 pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna

     • Ogromne gratulacje dla uczniów klasy 7- Maurycego Pluty za zajęcie II miejsca oraz Faustyny Gędłek za zajęcie I wyróżnienia w IV Miejskim Konkursie Języka Angielskiego Time for English w kategorii klas 7 pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im.Czesława Miłosza w Jaworznie oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie. W tym roku konkurs został podzielony na 2 etapy. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt

     • 22 kwietnia odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Jaworzna Szkól Podstawowych. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze. W eliminacjach wygraliśmy wszystkie mecze i awansowaliśmy do finału razem z SP7  i SP16 (szkołami sportowymi). Ostatecznie zajęliśmy wysokie 3 miejsce. Szkołę reprezentowały: Blanka Machowska, Julia i Lena Konik, Amelia Doroz, Oliwia Żyłka, Karolina Jarosz, Lena Skrabel, Natalia Bielicka, Lena Wojtowicz. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mistrzostwa Jaworzna w siłowaniu na rękę

     • 19 kwietnia 2024 r. w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w siłowaniu na rękę. Wśród dziewcząt sukces odniosła Oliwia Żyłka. Uczennica klasy 6 zajęła 3 miejsce rywalizując z dziewczynami z klas 7-8. Wśród chłopców Arkadiusz Mąka zajął wysokie 3 miejsce, a Wiktor Kolka  był 4. Szkolę reprezentowali jeszcze: Bartłomiej Szymczyk, Amelia Doroz, Blanka Machowska, Lena Skarabel, Lena i Julia Konik, Wiktoria Zamojska, Jagoda Dubiel, Lavinia Karayilan, Alicja Gwizdalska i Karolina Jarosz. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

     • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

     • Gigathon - największy Ogólnopolski Konkurs Programistyczny - otwiera swoje drzwi dla młodych geniuszy! 🚀 Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Gigathonie! To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik 🏆 Co jest do wygrania? 🎮 Konsola Microsoft Xbox Series X 📱 telefony, tablety, akcesoria marki Samsung, 🎓 obozy i kursy programistyczne 📖 pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion Kto może wziąć udział? 👉 Kategoria 7-9 lat (Minecraft) 👉 Kategoria 10-12 lat (Scratch) 👉 Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +) 👉 Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +) Jakie są etapy konkursu? Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja. Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach. Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie. W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły! Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: http://info.gigathon.pl/edu

     • Zawody szachowe w LO 1

     • 9 kwietnia 2024 r.  w 1 LO odbyły się zawody szachowe. W zawodach uczestniczyło 38 zawodnikow i zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Mazur z klasy 1 oraz Michał Swędzioł i Leon Radomski z klasy 6. Najlepiej wypadł Michał Mazur, który zajął 18 miejsce. Michał Swędzioł uplasował się na 26 pozycji, a Leon Radomski na 33. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę: plecaki, ładowarki, notesy, latarki. Michał Mazur był najmłodszym zawodnikiem i otrzymał nagrodę dodatkową. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mistrzostwa Jaworzna w tenisie stołowym chłopców

     • 8 kwietnia 2024 r. w SP 20 odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w tenisie stołowym chłopców. Szkołę reprezentowali Arkadiusz Mąka, Mateusz Pikur i Wiktor Kolka. Nasi uczniowie spisali się znakomicie ulegajac w finale tylko gospodarzom. Ostatecznie zajęli 2 MIEJSCE i bedą reprezentować miasto w zawodach rejonowych. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • 1,5 %

     • Każdy może być szczodrym!

      Przekaż 1,5% podatku …

       

      … to nic nie kosztuje.

       

      Szanowni Państwo!

      Fundacja "Energetyka na Rzecz Polski Południowej" prowadzi swoją działalność od 1993 roku, a w 2004 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

      Fundacja realizuje swoje cele statutowe m. in. udzielając wsparcia finansowego placówkom oświatowym, zwłaszcza z terenu miasta Jaworzna.

      Przekazując 1,5% swojego podatku możecie Państwo za jej pośrednictwem przekazać ww. kwotę naszej szkole.

      Środki uzyskane dzięki wpłatom przeznaczamy na bieżące potrzebyi doposażenie placówki. Nawet niewielka kwota jest dla nas dużym wsparciem finansowym.

      Przekazanie 1,5% podatku podczas rozliczenia rocznego nie wymaga wysiłku, ani nic nie kosztuje.Wystarczy wpisać nasz KRS i kwotę 1,5% podatku w odpowiednie rubryki zeznania podatkowego.

      LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE !

     • Mistrzostwa Jaworzna w badmintonie

     • 20 marca 2024 r. w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zespół dziewcząt w skladzie: Amelia Doroz, Oliwia Żyłka, Blanka Machowska zaprezentował się znakomicie. W finale został pokonany przez SP 22 zajmując ostatecznie 2 miejsce w Jaworznie. Chłopcy również pokazali się z dobrej strony, przegrywajac 1 mecz w połfinale ze zwyciezcami - SP 7. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w Jaworznie. W składzie zespołu chłopców znaleźli się: Mateusz Pikur i Bartek Szymczyk. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Pięciodniowa wycieczka do Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach - Zdroju

     • W dniach 4-8 marca uczniowie klas: 5a, 6 i 7 wraz z wychowawczyniami wypoczywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach - Zdroju. Na uczniów i wychowawczynie czekały nie lada atrakcje. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Złota w Złotym Stoku, Sztolni Ochrowa oraz Średniowiecznej Osady Górniczej. Po obiedzie wybrali się na spacer po okolicy i parku. Mieli także okazję posmakować wody z Pijalni Wód Mineralnych. W kolejnym dniu (po zajęciach edukacyjnych), wybrali się do Muzeum Zabawek w Kudowie - Zdroju, gdzie mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonali swoje własne drewniane zabawki. Trzeciego dnia wybrali się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju, gdzie zobaczyli na własne oczy, jak czerpie się papier. Co więcej – mieli okazję samodzielnie wyczerpać własną kartkę papieru. Kolejny dzień to podróż Ekspresem Dusznickim, który zabrał ich do Zieleńca i najpiękniejszych zakątków Dusznik-Zdroju i okolic. Po poobiednim odpoczynku, udali się do niezwykłej Kaplicy Czaszek w Kudowie - Zdroju w Czermnej.

      Swoją pięciodniową wycieczkę zakończyli w niezastąpionym McDonalds . Zobaczcie relację z naszego niezapomnianego pobytu.

     • Slalom gigant - nagrody rozdane

     • 27 lutego w Urzędzie Miasta Jaworzna zostały wręczone pamiątkowe puchary i dyplomy dla najlepszych szkół miasta Jaworzna w slalomie gigancie. Nasza szkoła w generalnej klasyfikacji zajęła 3 miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nastepnych zawodach.

     • Slalom gigant - w Istebnej

     • 21 lutego w Istebnej odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w slalomie gigancie. Mistrzynią Jaworzna została JULIA KASOWSKA - uczennica klasy 3. W tej samej kategorii wiekowej wsród chłopcow ADAM PARKER zajął 3 miejsce. W kategorii klas 4 - 6 wsród dziewcząt wicemistrzynią Jaworzna została LAWINIA KARAYLIAN, LENA SKRABEL zajęła 3 miejsce. Ponadto szkołę reprezentowali: IWO JAMRÓZ, ROBERT KASZYCA, MARTYNA GOWIN, MATEUSZ PIKUR. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych zawodach.

     • Nowa atrakcja dla uczniów naszej szkoły

     • W holu naszej szkoły, od jakiegoś czasu, stoi stół do gry w piłkarzyki. Dzieci uwielbiają nową artakcję! Po kilku miesiącach możemy stwierdzić, że jest to ulubiona forma spędzania przerw nie tylko chłopców, ale też i dziewczynek! Popularność stołu zmusiła nas do stworzenia harmonogramu rozgrywek międzyklasowych

      Stół do gry w piłkarzyki został nam podarowany od Pani Anny Labus-Mazur oraz pana Mateusza Mazur. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak wspaniały podarunek dla naszych dzieci

     • Rekrutacja 2023/2024

     •  

      OGŁOSZENIE

       

      Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaworznie

       

      w sprawie naboru do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025

       

       

      DRODZY RODZICE!

       

       

      Od 24 stycznia 2024 roku, od godziny 8.00, rusza elektroniczny nabór

       

      do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaworznie.

       

      Rodzice powinni zalogować się na stronie www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl 

       

      w nieprzekraczalnym terminie do 12 lutego 2024 roku, do godziny 15.00.

       

      Następnie należy złożyć w sekretariacie szkoły wydrukowane i podpisane przez oboje opiekunów prawnych dokumenty

       

      • dla dzieci z obwodu – zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej –  do 12 lutego 2024 roku, do godziny 15.00
      • dla dzieci spoza obwodu – wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej (wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych) – od 13 lutego 2024 roku do 16 lutego 2024 roku, do godziny 15.00

       

      Zapraszam

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaworznie

       

      Joanna Banaczyk

      Rozporządzenie MEiN

      Uchwała Sieć szkół podstawowych

      Zarządzenie Prezydenta Miasta Jaworzna

     • Jest taki dzień ...

     • Jest taki dzień…

      Słowa Seweryna Krajewskiego rozbrzmiały podczas Koncertu Noworocznego, który 19 stycznia odbył się w murach naszej szkoły. Przywołały one wspomnienia magii świąt i Nowego Roku. Wydarzenie było także inauguracją obchodów Roku Długoszyna.

      Przygotowane przez nauczycieli i uczniów spotkanie, utrzymane zostało w świąteczno-noworocznym klimacie. Zaproszeni goście mogli oderwać się od rutyny dnia codziennego i przenieść się w zimową krainę pięknej interpretacji poezji i kolęd, która otuliła ich otaczającą zewsząd atmosferą świątecznego czasu.

      Koncert uświetnił występ zespołu „Zadyrygowani” pod batutą p. Natalii Smagacz oraz solowa część p. Solomiji Pawlenko – solistki Opery Kijowskiej. Niecodzienny klimat dopełniła przepiękna dekoracja. Oświetlone, migocące choinki i lampiony, wywołały w zebranych wspomnienia
      i wzruszenie. Część artystyczną koncertu zwieńczył słodki poczęstunek, który przygotowany został przez rodziców.

      Spotkanie zakończyło się sukcesem, pozostawiając niezapomniane wrażenia uczestnikom. Wspaniała atmosfera, pełna muzyki i radości, sprawiła, że wszyscy wyszli z sali z uśmiechem na twarzy i sercem pełnym pozytywnych emocji. To wyjątkowe wydarzenie okazało się nie tylko artystycznym przeżyciem, ale także wspaniałym sposobem na rozpoczęcie nowego roku. Dźwięki muzyki, wspólne śpiewanie i energetyczna atmosfera stworzyły niepowtarzalny klimat, który z pewnością będzie nas inspirować i motywować przez cały nadchodzący rok.

     • Podziękowanie za pomoc

     • Schronisko w Chełmku bardzo dziękuję za pomoc. Jednocześnie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w charakterze Wolontariusza wprowadzającego psy na spacery. Przed planowanym przyjazdem proszę zadzwonić pod numer: 668 839 952,  577 000 945.